Кабмін запропонував розкривати податківцям банківську таємницю і дозволити стягувати заборгованості з рахунку боржника.
 
❗️А також хочуть скасувати мораторій на перевірки в карантин
Всі ці нововедення Кабмін зареєстрував у Верховній Раді в законопроєкті № 4101, у якому зазначено:
 
Дозволити на письмову вимогу податкової розкривати банківську таємницю про стан рахунків боржника, щодо якого є судове рішення про стягнення коштів для погашення податкового боргу, а саме про рух грошових коштів на рахунках, залишок коштів на рахунках, оренду банківського сейфа.
 
Списати суми фінансових санкцій (штрафів і пені), пов'язаних із податковим боргом, що виникли на 1 березня 2020 р., якщо боржник повністю погасив заборгованість протягом 6 місяців.
 
Дозволити контролюючим органам за своїм рішенням без звернення до суду стягувати податковий борг, що виник через несплату грошового зобов'язання / пені, визначених самостійно СПД у декларації, в т. ч. уточнюючій, за рахунок готівки і/або коштів з рахунків у банках такого боржника.
 
У зареєстрованому в Верховній Раді законопроєкті Кабміну № 4101 також пропонується скасувати введений у період карантину мораторій на проведення документальних і фактичних перевірок.
 
 Пропонується надати податковим органам право здійснювати документальні та фактичні перевірки виключно великих платників податків.