Сьогодні під Івано-Франківською міською радою протестували проти обмежень, пов’язаних із “червоною” карантинною зоною, підприємці – представники малого і середнього бізнесу.

На протест вийшли підприємці, що працюють в галузі громадського харчування, спортивної сфери, транспортних, освітніх послуг – представники приватних навчальних закладів, гуртків і мистецьких шкіл.

“Великою несподіванкою стало входження Франківська у “червону” зону. Треба розуміти, що навчити дитину дистанційно грати на інструменті, танцювати чи малювати фактично неможливо. Шкода, у місті три музичні школи, художня, хореографічна. Дітки представляли наше місто на конкурсах, а зараз вони не мають можливості займатися. Я вважаю, що треба було хоча б на місяць запустити навчання, дати вчителям можливість навести контакт з дітьми і підготуватися до дистанційного навчання. Сьогодні ми тут просимо прем’єр-міністра, президента подумати і не лишати людей творчих професій на межі виживання”, – сказала вчителька музичної школи з Франківська, яка з колегами вийшла на протест.

Франківськ проти "червоної" зони: сотні людей вийшли на протест проти карантинних обмежень 1 Франківськ проти "червоної" зони: сотні людей вийшли на протест проти карантинних обмежень 3

“Уряд забирає у наших дітей конституційне право на освіту”, – виступив міський голова Франківська Руслан Марцінків. Він зазначив, що категорично проти дистанційного навчання.

 

Марцінків закликав не перетворювати зібрання на політичну акцію і утриматися від політичних заяв. Водночас зазначив, що “комусь вигідно закрити Західну Україну”, і додав, що уряд “роздмухує” ситуацію.

Франківськ проти "червоної" зони: сотні людей вийшли на протест проти карантинних обмежень 5

“Надіюся, що наша поліція місцева утримається і не буде вчиняти незаконних дій”, – звернувся мер Франківська до присутніх на протесті правоохоронців.

Марцінків запросив делегацію від громади на сесію міської ради, щоби сформувати і прийняти звернення до уряду і глави держави.

“Ми розуміємо, що епідемія є, але ми також розуміємо, що бізнес має працювати, діти мають навчатися у школі. Люди, які сьогодні вийшли, хочуть працювати з дотриманням усіх обмежень та норм. Я вдячний міському голові, депутатам, які підтримала мене і скликали позачергову сесію. Ми сьогодні звернемося до Кабінету міністрів, щоб Івано-Франківськ виключили з “червоної” зони. Ми будемо звертатися до поліції, щоб не штрафували підприємців, які будуть працювати. Якщо влада щось забороняє, то має запропонувати щось узамін. Але ми не бачимо ніякої компенсації від влади”, – сказав підприємець, депутат міськради Сергій Палійчук.

Франківськ проти "червоної" зони: сотні людей вийшли на протест проти карантинних обмежень 7 Сергій Палійчук Франківськ проти "червоної" зони: сотні людей вийшли на протест проти карантинних обмежень 9

Як писав КУРС, згідно з рішенням Кабміну 31 серпня Івано-Франківськ, Калуш, Коломия, Косівський, Тисменицький і Городенківський райони з 31 серпня віднесені до “червоної” зони.

Франківськ проти "червоної" зони: сотні людей вийшли на протест проти карантинних обмежень 11
Івано-Франківська міськрада звернулися до Уряду щодо скасування «червоної зони» карантину.