Червона зона карантину: які обмеження?

Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій відносить місто Івано-Франківськ до червоної зони карантину з 31 серпня.

Наголошую! рішення віднести Івано-Франківськ до червоної зони вважаю необґрунтованим і політично вмотивованим. Сподіваюся, позиція громади зможе переконати державну владу в тому, що жорсткий карантин потрібно зняти ????‍♀️

А поки що...
❌ Забороняється :
1. робота громадського транспорту;
2. відвідування закладів освіти;
3. діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів .

Та лишаються обмеження із помаранчевої ???? зони:

1. відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.
2. діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;
3. діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;
4. планові госпіталізації в лікарнях;
5. спортзали, фітнес-центри, заклади культури;
6. прийом нових змін в дитячі табори;
7. обмеження для масових заходів;


На період дії "червоного" карантину організовуємо на території ОТГ регулярні спеціальні перевезення. Скористатися транспортом зможуть медики, працівники підприємств, установ та організацій, що забезпечують діяльність міста та ОТГ.

????Червона зона???? для підприємців

Мене часто питають про те, чи можуть підприємці працювати і чи за це штрафуватимуть.

Це дуже болючі питання. Бо міський бюджет виснажений пандемією. Бо держава не виплатила нам те, що обіцяла, аби підтримати нас під час весняного карантину. І замість цього у нас навпаки забрали 1 млрд гривень...

Розуміємо, що якщо місцева економіка не буде працювати, у місті почнуться дуже важкі часи.

В багатьох людей та підприємств уже немає запасів на чорний день. Нас позбавляють можливості працювати та годувати сім’ї. Якщо так ітиме, то Івано-Франківськ втратить податки, які поповнюють бюджет міста, дають можливість платити зарплату бюджетникам, утримувати роботу комунальних підприємств…

Саме тому ми боремося за скасування "червоної зони" карантину в місті. І подаємо позов, щоб скасувати обмеження через суд (якщо влада не одумається і не скасує їх в найкоротший термін).

Забороняти роботу підприємців мені не дозволяє совість. І я всіляко підтримую позицію, що всі повинні працювати (звісно, з урахуванням карантинних норм). Але рішення ухвалили "згори" і я не маю повноважень його скасувати.

Проблема із захворюванням є. Але вона не тягне на те, щоб повністю зупиняти життя міста. Люди не повинні голодувати через вірус. Тому я просив і продовжую просити правоохоронців НЕ ШТРАФУВАТИ підприємців, якщо вони продовжують працювати.

На жаль, правоохоронці у прямому підпорядкуванні Міністерства внутрішніх справ. І можуть виписувати протоколи про порушення. Але рішення про розмір штрафу приймає суд.

Це може бути:
????
штраф 34 000 грн;
???? штраф 17 000 грн;
???? усне зауваження;
???? закриття провадження у справі за відсутністю складу адміністративного правопорушення;
???? направлення матеріалів справи на доопрацювання.