інформація про компанію

Зверніть увагу!

Податкові пільги на час карантину зв'язані перш за все із термінами сплати податків та подання подавткових декларацій, а також із термінами проведення перевірок, нарахування штрафних санкцій і пені.

Більше інформації у відеосюжеті!

Ключові слова: податкова інспекція Івано-Франківськ, податкова служба Івано-Франківська, податкова Івано-Франківська

галерея

Задати питання компанії

Для того, щоб залишити питання, Вам необхідно авторизуватись

Відгуки

Нажаль ще ніхто не залишив відгук

інші адреси

м. Івано-Франківськ, Незалежності, 20
Пн-Чт: 09:00-18:15 Пт: 09:00-17:00

коментар експерта

Яким буде другий пакет податкових новацій для підтримки бізнесу на час карантину?

Як зазначив в.о.начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Юрій Якимишин.

Президент підписав Закон України від 30.03.2020 року №540 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)", який набрав чинності з 2 квітня 2020 року та передбачає підтримку бізнесу у ці непрості часи, зокрема збільшення лімітів річного доходу для фізичних осіб-підприємців, відтермінування мораторію на перевірки з єдиного внеску, штрафних санкцій, пільг з податків та зборів тощо.

"Для покращення умов ведення бізнесу та підтримки мікро, малого та середнього підприємництва, найочікуванішою новацією для них стало збільшення граничних обсягів доходів отриманих протягом року підприємцями-платниками єдиного податку першої, другої та третьої груп", - зазначив Юрій Якимишин.

За його словами, для ФОПів першої групи максимальний розмір річного доходу збільшено з 300 тисяч гривень до 1 мільйона гривень, для другої групи ліміт збільшено з 1,5 мільйонів гривень до 5 мільйонів гривень, для третьої - з 5 мільйонів гривень до 7 мільйонів гривень.

Тимчасово, з метою боротьби з коронавірусною хворобою з 17 березня по останній день дії карантину звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення в Україну і постачання на її території товарів, необхідних для цих заходів та за переліком, визначених Кабінетом міністрів України.

Також, у 2020 році у платників податку на прибуток, витрати на медикаменти, ліки, обладнання і т.д. передані чи перераховані установам охорони здоров'я як внесок в боротьбу з коронавірусом, враховуються без обмежень.

До 30 квітня 2020 року державним підприємствам, що є виробниками спирту та дезінфікуючих засобів, дозволено використовувати виготовлений ними етиловий спирт для виробництва дезінфекторів без наявності зареєстрованих лічильників спирту за умови обладнання кожного місця відпуску дезінфекторів засобами обліку виготовленої продукції.

Тимчасово, до 31 травня 2020 року, акцизний податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту, який використовується для виробництва дезінфекційних засобів.

Також посадовець нагадав, що першим пакетом змін, передбачених Законом України від 17.03.2020 № 533 установлено, що податківці не проводитимуть документальні та фактичні перевірки, крім перевірок, що стосуються бюджетного відшкодування податку на додану вартість та камеральних перевірок, з 18 березня до 31 травня 2020 року, а з єдиного внеску до 18 травня 2020 року. Проте вже в другому пакеті змін мораторій на проведення перевірок щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску продовжено по 31 травня 2020 року.

Також в другому пакеті змін доповнено, що обмеження не стосуються фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства щодо обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, цільового використання пального та спирту етилового платниками, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками тощо.

Всі перевірки суб'єктів господарювання, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, тимчасово зупиняються по 31 травня 2020 року.

Камеральна перевірка податкової декларації, крім податкової декларації ПДВ, за звітні (податкові) періоди березень – травень 2020 року, або уточнюючих розрахунків, крім уточнюючих розрахунків з ПДВ, що були подані платниками податків протягом березня-травня 2020 року, може бути проведена лише протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, - за днем їх фактичного подання.

Також, тимчасово припиняється оскарження рішень контролюючих органів, в частині процедури адміністративного оскарження, які надійшли, і ті, які надійдуть по 31 травня 2020 року, та тих, що не розглянуті станом на 18 березня 2020 року. Таке зупинення не породжує будь-яких наслідків, передбаченних чинним законодавством.

Також Юрій Якимишин зупинився на обмеженні до 31 травня 2020 року більшості штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, а також подовження терміну не застосування штрафів і пені з єдиного соціального внеску до цієї ж дати. Однак наголошує, що карантинні обмеження не стосуються відповідальності за порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку та рентної плати, а також порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу.

Що стосується майнових податків, то керівник податкової служби області звернув увагу платників, що другим пакетом внесено зміни до першого пакету новацій, зокрема тепер не нараховується та не сплачується плата за землю за земельні ділянки, у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності лише за березень 2020 року.

Аналогічно, лише у березні 2020 року не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

Платники плати за землю та податку на нерухоме майно сплачують податкові зобов’язання за податковий період – квітень 2020 року у повному обсязі у строк до 30 червня 2020 року.

При цьому платники плати за землю та податку на нерухоме майно мають право до 30 квітня 2020 року подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання за цей місяць.

Фізичним особам – платникам майнових податків перерахунок буде здійснено контролюючим органом у 2021 році.

Також у 2020 році органам місцевого самоврядування надано право прийняти рішення про внесення змін до прийнятого, рішення про встановлення місцевих податків та зборів щодо зменшення ставок єдиного податку.

Також Юрій Якимишин нагадав про новації прийняті в першому пакеті змін внесених до податкового законодавства.

Так, Законом від 17.03.2020 року №533 передбачено звільнення бізнесу від сплати єдиного внеску. Зокрема, підприємці, члени фермерського господарства та особи, які проводять незалежну професійну діяльність можуть не сплачувати єдиний внесок «за себе» за березень-квітень 2020 року.

Водночас наголосив, що суб’єкти господарювання, які використовують найману працю, й надалі зобов’язані щомісячно сплачувати ЄСВ за найманих працівників.

"Для бізнесу відтермінована фіскалізація, тобто застосування РРО, а саме для спрощенців, діяльність, яких відноситься до ризикових сфер (здійснюють продаж ювелірних виробів, медпрепаратів і ліків, складних побутових приладів, автозапчастин, секонд-хенд, ресторани, кафе, турагенції, готелі та продавцям товарів через мережу інтернет) РРО будуть обов’язковими не з 1 жовтня 2020 року, а з 1 січня 2021 року, а для всіх платників єдиного податку другої – четвертої груп запровадження обов’язкового використання РРО відтерміновується з 1 січня 2021 року на 1 квітня 2021 року", - нагадав посадовець.

Що стосується впровадження програмних РРО, то їх застосування відтерміновується на 1 серпня 2020 року, а запровадження механізму "кешбек" на 1 січня 2021 року.