Іванофраківців закликають пошвидше оформити пільгові транспортні картки!

Просторі, зручні і доступні. На початку літа автопарк «Електроавтотрансу» поповнився ще десятком нових автобусів. Усіх їх уже запустили на маршрути Івано-Франківська. Відтак, вулицями міста у 10-ти напрямках курсує пів сотні комунальних автобусів. Ще два – перебувають у резерві. Так за два роки, кажуть у профільному управлінні, повністю виконали Програму розвитку комунального транспорту в місті. І мова, відзначають, не лише про кількісні показники.

У перспективі міська влада має намір «пересадити» усіх охочих містян на комунальний транспорт. Втім, відзначає, на це потрібен час. Паралельно в Івано-Франківську запроваджують електронний квиток. Перша хвиля оформлення транспортної картки «Галка» уже позаду. Нині триває другий етап.

Втім, чиновники радять не відкладати з оформленням «Галки». Адже з серпня пільговий проїзд у комунальному транспорті без неї буде неможливим.

Наразі «Електроавтотранс» оголосив тендер на виготовлення ще 40 тисяч транспортних карток. А це, відзначають комунальники – процес не одного тижня. Містян просять врахувати цей нюанс. Що стосується проїзних карток на продаж, над ними також працюють фахівці. Тестують систему поповнення рахунку. Тому в обіг картки поки не запускають.

В Івано-Франківську 23 червня стартує продаж транспортної картки. В комунальному транспорті міста всього є три види оплати проїзду: готівкою, електронним платежем (банківською карткою, смс-повідомленням чи мобільним додатком Easy Wallet), а також транспортною карткою «Галка». 

Придбати звичайну транспортну картку наразі можна у 15 кіосках продажу преси, а згодом і у кіосках «Галичини-Табак». З липня її також продаватимуть у комунальному транспорті водії. Про це повідомив директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк. За його словами, транспортна картка коштуватиме 30 гривень і на ній уже буде 8 гривень на оплату двох поїздок у комунальному громадському транспорті.

Поповнення здійснюється через сайт galcard.if.ua, в розділі обслуговування. А також через сайт або мобільний додаток portmone.com.ua в розділі «транспорт». Зовсім скоро можливість поповнити картку буде в терміналах міста.

ЯК ОПЛАТИТИ ПРОЇЗД?

  • Піднесіть картку до валідатора
  • Тримайте картку 2 секунди
  • Очікуйте підтвердження успішної оплати проїзду

Також для одноразової поїздки при розрахунку транспортною карткою передбачена можливість безоплатної пересадки в інший комунальний транспортний засіб впродовж 30 хвилин з моменту першої валідації.

ДЛЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ПЕРЕСАДКИ ТРЕБА:

  • Оплатити карткою проїзд
  • Протягом 30 хвилин здійснити пересадку в інший комунальний транспортний засіб
  • Піднести картку до валідатора щоб зареєструвати пересадку безоплатно

!!! УВАГА! У випадку неоплаченого проїзду контролером видається штрафний квиток  вартістю 120 гривень.

«Впроваджуємо електронний квиток в непростий час. Пільгова картка продовжує випускатись, а звичайна транспортна вже з’явилась в продажі. Нагадую, що вже з серпня готівковий проїзд в транспорті подорожчає, та проїзд коштуватиме 6 гривень. А це значить, що придбати електронну картку набагато вигідніше – адже ціна буде 4 гривні», – розповідає міський голова Руслан Марцінків.